18 yaş üstü TC vatandaşlarına Cumhurbaşkanı talimatı ile 15 bin TL ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı talimat verdi 18 yaş üstü T.C vatandaşlarına ödeme yapılacak. 15.000 TL sosyal yardım ödemesi için şartlar ve detaylar belli oldu.

18 yaş üstü TC vatandaşlarına Cumhurbaşkanı talimatı ile 15 bin TL ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Aile Destek paketi 1 yıl süreyle uzatılmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından aile destek yardımı ile ilgili açıklama geldi. Cumhurbaşkanı talimatıyla hane başına 15.000 TL'ye Varan ödeme yapılacak. 15.000 TL sosyal yardım ödemesi için şartlar açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan hane bireyleri e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. İşte Aile Destek programı yardımı kapsamında verilecek ödemeler….

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yeni sosyal yardım programları düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl başlatılan aile yardımı programının da uzatıldığı duyurulmuştu. 1 yıl olarak planlanan ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine uzatılan Aile Destek paketi yardımı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Aile yardımı kapsamında Başvuru yapacak olanlar için aranan tüm şartlar ve detaylar haberimizde…

E-DEVLET'TEN BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Aile destek ödemesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bir yıl süreyle vereceği en önemli sosyal yardımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. E-devlet aracılığı ile başvuruları kabul edilen aile yardımı ödemesi için 18 yaşından büyük olan bir aile bireyi başvuru yapabiliyor. Aranan şart ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin 1/3'ünden az olması. Bu şarta uygun olan aileler geliri olsun ya da olmasın başvuru hakkına sahip oluyor.

AİLE YARDIMI MİKTARI NE KADAR?

Aile Destek programı kapsamında verilen aile yardımı miktarı 850 ile 1250 TL arasında değişiklik gösteriyor. Aile yardımı ödemesine ek olarak çocuklu ailelere çocuk destek bileşiğinde veriliyor. Çocuk sayısına göre bu miktar 350 ile 650 TL arasında değişiyor.

KASIM AYI AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Kasım ayı aile yardımı ödemesi kapsamında verilecek olan yardımlar 15 Kasım'da başlayacak. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yardım ödemeleri 30 Kasım'a kadar tamamlanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler