Aile Bakanlığı T.C kimlik numarası ile başvuranlara her ay 1900 TL ödeme verecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni sosyal yardım parası ödemesini duyurdu. TC kimlikle gidene her ay 1900 TL ödeme verilecek.

Aile Bakanlığı T.C kimlik numarası ile başvuranlara her ay 1900 TL ödeme verecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal yardım ve destek ödemeleri sürüyor. Aile Destek paketi de bu yardımlar arasında öne çıkan ve çok tercih edilen bir sosyal yardım kalemi olarak biliniyor. Kasım ayı Aile Destek paketi ödemeleri için geri sayım devam ederken yeni açıklamada az önce geldi. Bakanlık e-devlet üzerinden aile yardımı başvurularının devam ettiğini duyurdu. Peki Aile Destek paketi başvuru şartları neler? Kimler aile destek yardımı alabilir?

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için devlet tarafından sağlanan sosyal yardımlardan biri de Aile Destek paketi. Aile Destek programı 1 yıl önce başlatılmış ve 12 ay süreceği bildirilmişti. Ancak Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile Destek paketi süresini bir yıl daha uzattı. Aile Bakanlığı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için başvuru şartlarını ve detayları da duyurdu.

KİMLER AİLE YARDIMI ALABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Aile Destek paketi yardımından faydalanabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şartı uygun olan herkes geliri olsa bile başvuru işlemlerini yapabiliyor. Ayrıca Aile Destek programı kapsamında çocuğu olan ailelere ekstra destek ödemesi de veriliyor.

2evde-bakim-maasi-1.jpg

KASIM AYI AİLE DESTEK ÖDEMESİ YATTI MI?

Peki kasım ayı Aile Destek paketi ödemesi yaptınız? Kasım ayı aile yardımı ödemeleri için tarih Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından açıklanmıştı. 15 Kasım itibariyle aile destek yardımı ödemeleri başladı. Ödemeler 30 Kasım tarihine kadar devam edecek. Aile yardımı ödemesi hanenin gelir durumuna göre 850 ila 1250 TL arasında değişiyor. Çocuk destek bileşeni ödemesi ise yine çocuk sayısına göre 350 ile 650 TL arasında ödeniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler