Bursa'da 5 yaşındaki çocuk dişi çekildikten sonra hayatını kaybetti

Bursa'da diş ağrısı nedeniyle özel bir kliniğe götürülen 5 yaşındaki Deniz Sönmez, fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Küçük çocuk olaydan 3 gün sonra hayatını kaybetti.

Bursa'da 5 yaşındaki çocuk dişi çekildikten sonra hayatını kaybetti

Bursa'da diş ağrısı şikayeti olduğu için Ailesi tarafından özel bir kliniğe götürülen 5 yaşındaki Deniz Sönmez, narkoz verildikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Küçük çocuk tedavi gördüğü Hastanede 3 gün sonra hayatını kaybetti. Aile, olayda ihmaller zinciri olduğunu belirterek durumu savcılığa bildirdi. Minik Deniz gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlanırken Rus asıllı annesi de Cenaze namazında saf tutanlar arasında yer aldı.

ANESTEZİ SONRASI FENALAŞTI

Bursa'da 10 Kasım Cuma günü meydana gelen olayda diş ağrısı şikayeti olan Deniz Sönmez, babası Aydın Sönmez ve annesi Elena Sönmez tarafından zincir olarak faaliyet gösteren bir diş kliniğinin Hürriyet şubesine götürüldü. Deniz Sönmez’e 4 Dolgu ve bir diş çekimi için narkoz verildi. Küçük çocuğa genel anestezi yapıldığı öğrenilirken anestezi sonrası minik denizin Ateşi yükseldi.

Annenin iddiasına göre 3 defa Doktor çağrılmasına rağmen Doktor sadece ateş düşürücü ilaç yazmakla yetindi. Bunun üzerine küçük çocuk hastaneye kaldırıldı.

3 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ

5 yaşındaki Deniz hastanede tedavi altına alınırken olaydan 3 gün sonra yaşamını yitirdi. Aile ise küçük çocuğun ölümünde ihmaller zinciri olduğunu belirterek durumu savcılığa bildirdi ve şikayetçi oldu. 5 yaşındaki denizin ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.