İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de dün tam fırtına etkili oldu. Özellikle Kuzey bölgeleri hedef alan fırtına nedeniyle sel felaketleri de yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi… Türkiye genelinde dün etkili olan fırtına ve şiddetli sağanak yağış sonrasında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya kötü haberi duyurdu. Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda olumsuz hava koşulları ve sel felaketi sebebiyle 9 vatandaşın Hayatını kaybettiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılar sonrasında dün kuvvetli yağış ve fırtına birçok ilde etkisini gösterdi. Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle kötü haberlerde gelmeye başladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından olumsuz hava koşullarının meydana getirdiği kayıplar hakkında açıklamalarda bulundu.

Fırtına, sel ve aşırı yağışlardan dolayı 9 vatandaşın Hayatını kaybettiğini belirten Bakan Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

"Zonguldak'ta kaybolan 'Kafkametler' gemisinde bulunan mürettebattan birinin cansız bedenine ulaşılmıştır.

Karadeniz Ereğli’de 3 vatandaşımız hayatını kaybederken, Batman’da 4 vatandaşımız, Diyarbakır’da da 1 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Arama kurtarma faaliyetlerinde 797 kişi görev alıyor."

Önceki ve Sonraki Haberler