İstanbul için peş peşe uyarı! Meteoroloji ve Valilik açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği’nden peş peşe uyarı geldi. İstanbul'da tam fırtına olacak. Vatandaşların fırtına sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

İstanbul için peş peşe uyarı! Meteoroloji ve Valilik açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul valiliğinden peş peşe uyarı yayınlandı. İstanbul ve çevresi için turuncu kablo alarm durumuna geçildi. Özellikle kentte beklenen tam fırtına nedeniyle vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Meteorolojiden Türkiye geneli için uyarılar gelmeye devam ediyor. Kasım ayının son günleri yaklaşırken yavaş yavaş sıcak hava dalgaları Yurdu terk ediyor. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre başta İstanbul olmak üzere birçok ilde tam fırtına görülecek.

İSTANBUL VALİLİĞİ SON DAKİKA UYARISI YAYINLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında İstanbul Valiliği’nden son dakika uyarısı geldi. Valilik, Meteoroloji tarafından İstanbul için turuncu kodlu uyarı verildiğini hatırlatarak vatandaşların tam fırtınaya karşı tedbirli olmalarını istedi.

ANİ SU BASKINLARINA DİKKAT

Mega kent İstanbul için bir uyarıda AFAD tarafından yapıldı. AFAD resmi internet sitesinden yaptığı duyurunun yanı sıra vatandaşların cep telefonuna SMS göndererek İstanbul'da ani tel olabileceğini bildirdi. AFAD tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Meteorolojiye göre İstanbul'da yarın sağanak yağış ve tam fırtına bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması, ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun"

Önceki ve Sonraki Haberler