İstanbul'da 5 ilçede Scooter hız sınırı düşürüldü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi alınan son kararları açıklandı. Bu kararlara göre yaya yoğunluğu fazla olan 5 ilçede Scooter hız sınırı düşürüldü.

İstanbul'da 5 ilçede Scooter hız sınırı düşürüldü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından 5 ilçede elektrikli scooter hız sınırı düzenlemesi yapıldı. Yaya yoğunluğunun fazla olduğu Beşiktaş Şişli Kadıköy Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde Normalde 20 kilometre saat olan scooter hız sınırı 12.5 kilometreye düşürüldü. Dün itibariyle İstanbul'da yeni hız sınırı uygulaması hayata geçti.

UKOME tarafından 31 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen toplantı doğrultusunda İstanbul'da Kadıköy Şişli Beşiktaş Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde yaya yoğunluğunun fazla olduğu bu sebeple de elektrikli scooter hız sınıfının düşürülmesi gerektiği konuşulmuş ve bu teklif kabul edilmişti. Söz konusu teklifin gerekli imza süreçleri de dün itibariyle tamamlandı.

YENİ HIZ SINIRI BELİRLENDİ

UKOME tarafından alınan kararlar doğrultusunda İstanbul'un 5 ilçesinde yeni hız sınırı belirlendi. Bu karara göre Beşiktaş çeşidi Kadıköy Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde elektrikli scooter sürücüleri saatte en fazla 12.5 kilometre hız yapabilecek. Alınan karar 17 Kasım 2023 tarihi itibarıyla hayata geçti.

Önceki ve Sonraki Haberler