Meteoroloji il il uyardı! Kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması… İl il harita yayınlandı. Kar yağışı kapıya dayandı, nihayet geliyor.

Meteoroloji il il uyardı! Kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Bugün itibariyle birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava durumu tahmin raporunda kar uyarısı da yapıldı. İşte meteoroloji il il hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre Türkiye genelinde bugün hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Ege Bölgesi, Marmara Bölgesi, İç Anadolu, Akdeniz Bölgesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Karadeniz bölgesinde ise yer Yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağış beklenen illerden biri de Bitlis oldu.

BAZI İLLERDE YAĞIŞLAR KUVVETLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar Batı Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Giresun çevrelerinde ve Marmara'nın doğusunda kuvvetli olacak.

Hava sıcaklığının yurdun Kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 8 derece azalması beklenirken diğer bölgelerde ise sıcaklık Mevsim normallerinde olacak.

NİHAYET KAR GELİYOR

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü İç Anadolu bölgesi için kar uyarısı yaptı. İç Anadolu Bölgesi'nde pazar günü itibariyle Hava sıcaklıklarının 10 derece birden düşmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının düşüşüyle beraber de Karla Karışık yağmur gelecek. Benzer bir uyarı Doğu Anadolu Bölgesi içinde yapıldı. Pazar gününden itibaren Doğu Anadolu'da da yer yer kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor.