Şehit polis memuru Bitlis’te son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da hafriyat kamyonunun çarpması sonucu şehit olan polis memuru memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit polis memuru Bitlis’te son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Maltepe'de rutin görevi sırasında bir hafriyat kamyonunun çarpması sonucu ağır yaralanan polis memuru tedavi gördüğü hastanede Şehit düşmüştü. Şehit polis memuru Lütfü Baykar Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan polis memuru Lütfü Baykar, Duru ihtarına uymayan bir hafriyat kamyonunun çarpması sonucu yaralanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan polis memuru yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

MEMLEKETİ BİTLİS'TE TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit polis memuru için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi yerleşkesinde tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından şehidin cenazesi memleketi Bitlis Adilcevaz’a gönderildi. Şehidin maaşını burada binlerce vatandaş karşılarken Adilcevaz meydanında kılınan cenaze namazı sonrası ilçede bulunan Selçuklu Mahallesi mezarlığında aile kabri sonunda toprağa verildi. Şehidin Cenaze törenine Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.