SON DAKİKA|Van'da kar yağışı başladı

Son dakika haberi… Türkiye’nin doğusunda kar yağışı başladı. Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

SON DAKİKA|Van'da kar yağışı başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından Türkiye'nin doğusunda kar yağışı başladı. Van Hakkari karayolu üzerinde 2225 rakımlı Kurubaş geçidi ve aynı güzergahta bulunan 2.700 rakımlı Güzeldere geçidinde kar yağışının yanı sıra sis etkili oluyor. Bölgede sürücüler zor anlar yaşadı.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

Van'da dün gündüz saatlerinde başlayan sağanak yağış gün boyunca devam etmişti. Akşam saatlerinde Hava sıcaklıklarının da düşmesi ile beraber kentin yüksek bölgelerinde kar yağışı etkisini göstermeye başladı.

Van'da hava sıcaklığı da hissedilir düzeyde azaldı. Bununla beraber gelen kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde bulunan geçitlerde vatandaşlara zor anlar yaşattığı. Özellikle Kurubaş geçidi ve Güzeldere geçidinde zaman zaman görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Van'ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi arasında bulunan Tendürek geçidinde de kar yağışının etkili olduğu ve sürücülerin bölgede kontrollü ilerlediği öğrenildi.