En Üst Reklam

Dünya lideri Kılıç Holding de su ürünleri fuarında

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dünya lideri Kılıç Holding de su ürünleri fuarında
Türkiye'nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşletme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı İzmir'de düzenlendi. Çupra ve levrek üretiminde dünya lideri Kılıç Holding de fuarın katılımcıları arasındaydı.

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, İzmir Gaziemir Fuar Alanı'nda, Avrasya Fuarcılık tarafından 10. kez düzenlendi.

Fuarda taze, dondurulmuş ve işlenmiş su ürünlerinden, akuakültür, balıkçılık ve işleme/paketleme makine ve ekipmanlarına; aşı, ilaç ve dezenfektanlardan soğutma sistemleri ve buz makinalarına, yem ve yem katkı maddelerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sergilendi.

YENİ İHRACAT REKORU BEKLENİYOR

Türkiye'nin su ürünleri ihracatı 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 28'lik artışla 247,8 milyon dolardan 304,5 milyon dolara yükseldi.

Su ürünleri sektörünün ihracatı miktar bazında ise 47 bin 505 ton'dan, 56 bin 475 ton'a çıktı.

İhracatını son 20 yılda yaklaşık 18 kat arttıran Türk Su Ürünleri Sektörü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 2022 yılını Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı (IYAFA 2022) ilan etmesi sonrasında yeni ihracat rekorları kırmak için motive oldu.

DÜNYA LİDERİ KILIÇ HOLDİNG DE FUARA KATILDI

Fuarda konuşma fırsatı bulduğumuz Kılıç Holding Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı sayın Emre Şen, fuara ilginin yoğun olduğunu belirterek firmaları hakkında şu kısa bilgiyi paylaştı: "Firma olarak çupra ve levrek üretiminde dünya lideriyiz. Türk somunu ve alabalıkta da hem ülke olarak hem de firma olarak güçlü adımlarla ilerliyoruz. Üretiyoruz, durmadan üretmeye  devam edeceğiz."

Mehmet ALBAYRAK - MUĞLA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hemşirelik öğrencilerinden mesleğe ilk adımÖnceki Haber

Hemşirelik öğrencilerinden mesleğe ilk a...

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı'ndan Nahçıvan'la ilgili asılsız haberlere tepkiSonraki Haber

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı'ndan Nahçı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar