En Üst Reklam

Elektrik zamlarına karşı pankart asan Adıyamanlı esnaf gözaltına alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Elektrik zamlarına karşı pankart asan Adıyamanlı esnaf gözaltına alındı
Adıyaman’da Gül Market'in sahibi Erdal Serbaş, elektrik zammını protesto etmek için işyerinin önüne pankart astı. Pankartta elektrik dağıtım şirketine tepki gösteren Serbaş, gözaltına alınırken astığı pankarta da el konuldu.

Erdal Serbaş, Adıyaman kent merkezindeki işlettiği Gül marketin önüne, elektrik dağıtım şirketini protesto eden bir pankart astı.

Dağıtım şirketine elektrik faturası çok yüksek geldiği için tepki gösterdiğini belirten Serbaş, "Son gelen zamlarla beraber gelen elektrik faturası 7 bin 100 TL. Biz bunu müşterilere yansıtmamak için, bu zulme bir son vermek için böyle bir pankart astık. Bunu, büyük yetililerin duymasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı'nın duymasını istiyoruz. Zulme bir son verilmesini istiyoruz. Biz, bunu müşterilere, vatandaşlara yüklemek istemiyoruz. Gelen bu 7 bin 100 TL fatura canımıza kastetti. Buna, bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz. Tüm Adıyaman halkı için, illerin halkı için zulme son verilmesini istiyoruz" dedi.

"FATURALAR YÜREK YAKIYOR"

Cadde esnafı da bir araya gelerek pankart asan Serbaş'a destek verdi.

Kazım Karagöz adlı esnaf, "Şu anda AKEDAŞ’ın faturaları yürek yakıyor, ocak yakıyor. Benim faturam gecen ay 649 TL geldi. Bu ay 2 bin 750 TL geldi. Hükümetimize seslenmek istiyoruz. Bu yüksek faturalara mutlaka önlem alınmasını istiyoruz. Esnafı sahipsiz bırakmamalarını istiyoruz. Bütün kamuoyuna, basına duyurmak istiyoruz. Esnafı yalnız bırakmayın. Esnaf bu ülkenin lokomotifidir. Bu ülkenin omurgasıdır. Esnafı sahipsiz bırakırsanız esnaf da sizi sahipsiz bırakır. AKEDAŞ'ın bu orantısız zamlarına dur demek istiyoruz" diye konuştu.

ESNAF SERBAŞ GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelen polis, Serbaş'ı gözaltına aldı.

Serbaş, ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken indirilen pankarta da el konuldu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Panelsan halka arz oluyorÖnceki Haber

Panelsan halka arz oluyor

Hepsijet'ten zam iddialarına ilişkin açıklamaSonraki Haber

Hepsijet'ten zam iddialarına ilişkin açı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar