En Üst Reklam
Tayyar Sümen

Tayyar Sümen

Mail: [email protected]

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ 3. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU!

Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda iki Türk takımının final oynadığı karşılaşmada İstanbul Beykent Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi’ni zorlu bir mücadele sonrası 3- 1 (25-14, 23-25, 25-22 ve 25-20 ) mağlup etti. Üst, üste üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olmanın büyük sevincini doyasıya yaşadılar. Final maçını kaybeden Ankara Gazi Üniversitesi de ikinci olmanın onurunu yaşadılar. Çifte kupayla şampiyonayı bitiren İstanbul Beykent Üniversitesi ve Ankara Gazi Üniversitesi’ni yürekten kutluyoruz.

 

BEYKENT VE GAZİ FİNALDE KOZLARINI PAYLAŞTILAR!

Polonya’nın LODZ kentinde düzenlenen Üniversite Sporları Birliği EUSA tarafından organize edilen 2022 Avrupa Üniversite Oyunlarında iki Türk Üniversitesi İstanbul Beykent Üniversitesi ile Ankara Gazi Üniversitesi arasında oynanan final karşılaşmasına Beykent Üniversitesi iyi başladı. Oyunu öylede sürdürdü. İlk seti 25-14 gibi farklı skorla aldı. Maçın ikinci ve üçüncü setleri karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle başladı. İkinci seti Gazi Üniversitesi 25-23 aldı. 1-1 beraberliği sağladı. Üçüncü seti 25-22 alan Beykent Üniversitesi 2-1 öne geçti. Dördüncü seti de 25-20 alan Beykent seti 25-20 maçı da 3-1 kazanıp üçüncü kez Avrupa Şampiyonluğuna imzasını attı.

BEYKENT ANTRENÖRÜ BARIŞ SÜMEN: HEDEFİMİZE ULAŞTIK!

Şampiyon olarak hedeflerine ulaştıklarını belirten Beykent Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen.” Eksik kadro ile katıldığımız şampiyonda genç sporcularla başarılı maçlar çıkartarak hedefimize ulaştık. Sporcularımı yürekten kutluyorum. Bizlere her türlü maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen rektörümüz Pr. Dr. Murat Ferman, Genel Sekreterimiz Murat Süslü ve yanımızda devamlı bulunup moral veren Sosyal, Kültürel ve Spor Daire Başkanımız Halil İbrahim Duru’ya teşekkür ediyorum. İki Türk Üniversitesi olarak Gazi Üniversitesiyle final oynamaktan ülkemize çifte kupayla dönmekten çok mutlu olduk. Güzel bir maç oldu. Gazi Üniversitesi’ni de yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

BEYKENT DAİRE BAŞKANI DURU: AVRUPA’DA ÜÇLEDİK!

Portekiz’de 2018, Polonya’da 2019 yılında yapılan yıllarda üst, üste 2 yıl şampiyon olduklarını belirten Beykent Üniversitesi Sosyal, Kültürel ve Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru,” Bu yılda birinci olarak şampiyonluğu üçledik. Bize bu mutluluğu yaşatan antrenörümüz Barış Sümen ve yardımcısı Emre Dirier’i yürekten kutluyorum.

Ayrıca canla ve başla çalışıp maçlarımızı namağlup kazanıp şampiyonluk kazandıran sporcularımızı da kutluyorum. Bu arada final oynadığımız Gazi Üniversitesi’ni tebrik ediyorum. Çifte kupayla ülkemize döndüğümüz için de mutluyuz” dedi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar