Burnunu kırdı bununla kalmayıp üstüne sıcak su döktü

Amasya'da komşu aileler arasında gürültü ve balkona çamaşır asılması sebebiyle kavga yaşandı.

Burnunu kırdı bununla kalmayıp üstüne sıcak su döktü

Üst kat komşusunun tekmeli ve yumruklu saldırısına maruz kalan bedensel engelli olan Niyazi Gedik'in burnu kırıldı. Aynı kişi sonrasında ise Gedik'in üzerine semaverdeki sıcak suyu döktü. Niyazi Gedik ile sıcak su ile yanan eşi Çiğdem Gedik hastaneye kaldırılırken, saldırgan M. Ü. ise ekipler tarafından gözaltına alındı.

burnunu-kirdi-bununla-kalmayip-ustune-sicak-su-doktu.jpg

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI
Olay Amasya'nın İhsaniye Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda yaşandı. Apartmanda komşu olan yüzde 45 bedensel engelli Niyazi Gedik ile eşi Çiğdem Gedik üst katta oturan M.Ü. ve E. Ü. arasında gürültü ve balkona asılan çamaşırların üzerlerini ıslatılması sebebiyle tartışma yaşandı. Eşlerin de katıldığı tartışma kavgaya dönüştü. Apartman önündeki kavgada M. Ü., komşusu Niyazi Gedik’e yumruk atarak burnunu kırdı. Sonrasında Niyazi ve eşi Çiğdem Gedik’e apartman önünde yanan semaver üzerindeki sıcak suyu döktü. Gedik çiftinin vücudunda yanıklar meydana geldi. Apartman sakinlerinin haber vermesinin ardından bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gedik çifti ambulansla, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. M. Ü. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

burnunu-kirdi-bununla-kalmayip-ustune-sicak-su-doktu-001.jpg
YERDE YATARKEN TEKMELER ATTI

Tedavisinin bitmesinin ardından taburcu edilen Gedik çifti, komşularından şikayetçi oldu. Yaşanan olayı anlatan Niyazi Gedik, “Bir ay öncesinde üst kattaki komşumuzla eşim, ses ve gürültü meselesinden tartışmışlardı. Biz kendisini kibarca uyarmıştık. Sonra biz olayın üzerini kapattık. İki gün öncesinde yine eşimle eşi balkondan tartışmışlar. Bizim balkonda çamaşırlarımız seriliyken üst kattaki komşumuz kendi balkonunu yıkamış. Yıkarken de aşırı derecede su bizim balkondaki çamaşırlarımıza dökülmüş. Eşim de kendisini uyarmış aralarında bir tartışma olmuş. Dün de ben çocuğumu bahçede gezdiriyordum. Apartmandaki komşular da bahçede semaver yakıp çay içiyorlardı. Ben ve eşim diğer komşularımızla sohbet ederken üst kattaki komşum ile eşi geldi. Bu konuları konuşurken birden üzerimize semaverdeki sıcak suyu döktü. Yere düştüm, yerde yatarken tekmeler atıp burnumu kırdı. Araya komşularımız girdi. Ben o tekmeyle bayılmışım, gözümü ambulansta açtım. Semaveri üzerimize attığından dolayı vücudumuzda yanıklarımız var. Kendilerinden şikayetçi olduk." İfadelerini kullandı.