En Üst Reklam

Egemen Bağış'a atılan iftiralar mahkeme kararları ile boşa çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Egemen Bağış'a atılan iftiralar mahkeme kararları ile boşa çıktı
FETÖ terör örgütü iftira ve saldırılarının önde gelen mağdurlarından biri olan AB ve Devlet eski Bakanı, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış TUM-HABERLER.COM sitesinin sorularını cevaplarken, Türkiye'nin yakın tarihi hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu.

EGEMEN BAĞIŞ: "ABD, FETULLAH GÜLEN’İ CANLI OLARAK VEREMEZ"

FETÖ terör örgütü iftira ve saldırılarının önde gelen mağdurlarından biri olan AB ve Devlet eski Bakanı, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış TUM-HABERLER.COM sitesinin sorularını cevaplarken, Türkiye'nin yakın tarihi hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu.

Bilindiği gibi Büyükelçi Egemen Bağış 17-25 Aralık sürecinde FETÖ'nün operasyonları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnızlaştırmak amacıyla hedef yapılmıştı.

Oysa, Egemen Bağış hakkında atılan iftiralar TÜBİTAK ve gerek yurtdışından gerekse yurtiçinden farklı bir çok kurumun vermiş olduğu raporlar çerçevesinde çürütülmüştü. Atılan iftiraların FETÖ montaj ve fabrikasyonu olduğunun ispat edilmesi sonrası gerek TBMM soruşturma komisyonu ve genel kurulu gerekse bağımsız mahkemelerin takipsizlik kararı vermesiyle beraat etmişti.

FETÖ'NÜN AMACI TÜRKİYE'NİN TAM BAĞIMSIZLIĞINA ZARAR VERMEKTİR

FETÖ'nün kendi çıkarları uğruna her türlü kötülüğü yapabilen bir yapılanmaya sahip olduğunu hatırlatan Türkiye'nin Prag Büyükelçisi, Fetö'nun vatandaşları mağdur ettiği  gibi en önemli amacının ise Türkiye'nin Tam bağımsızlığına zarar vermek olduğunu söyledi. Bağış; "FETÖ denilen yapılanma o kadar alçak bir yapılanma ki, bu yapılanma kendi çıkarları uğruna her türlü kötülüğü, ahlaksızlığı, iftirayı, çirkinliği yapabilecek bir yapılanmadır. Bunlardan her türlü kötülük beklenir. FETÖ sorunu sadece bizim iktidarımız döneminde değil bizden önceki iktidarlarında karşılaştığı çok büyük bir sorundu. Çünkü FETÖ her Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine baskılar kurmuş, vatandaşlarımızı  mağdur etmiştir. FETÖ'dan mağdur vatandaşlarımızın sayısı yüzbinlercedir. Hamdolsun FETÖ'nun baskılarının olduğu günler gerilerde kalmıştır. Türkiye FETÖ'dan kurtuldukça daha bağımsız hareket etmekte ve güçlenmektedir. FETÖ'nun amacı Türkiye'nin Tam Bağımsızlığına zarar vermektir. Bu bile bu yapılanmanın ne kadar tehlikeli ve tasması yurtdışında tutulan bir yapılanma olduğunun kanıtıdır." dedi.

GÜLEN'İN SONU BİN LADİN GİBİ OLACAKTIR

Gülen'in sonunun Bin Ladin gibi olacağına inandığını belirten Egemen Bağış, ABD'nin Fettullah Gülen'i canlı olarak veremeyeceğeni söyledi.

Egemen Bağış: “ABD, Fetullah Gülen denilen aşağılık karakteri canlı olarak veremez. Çünkü ötmesinden korkarlar. Bin Ladin denilen adamı bir zamanlar destekleyen de Amerikaydı, Saddam’a Kuveyt’e gir, diyen de. Girdiğinde de Kuveyt’e destek veren de. Ama ne oldu? Kullanma tarihleri sona erdiğinde, onların bilinen siyasetini uyguladı. Gülen’de aynı sonla karşılaşacaktır. Gülen neticede,  ABD tarafından kullanılmaktadır, işi bitince de tarihin çöplüğüne atılacaktır. Türkiye ABD için Türkiye göz ardı edilemeyecek önemli bir müttefiktir.” dedi.

BAĞIŞ MAHKEMELERCE BERAAT ETTİ

“Bazıları aşağılık FETÖ hainlerinin iftiraları ile amel edip, insafsızca günah almak yerine keşke biraz araştırmayı denese” diyen Bağış, şahsi sitesinde FETÖ’nün şahsına yönelik iftiralarına gereken cevapları belgeleri ile verdiğini vurguladı. “Lütfen hiç bir vatandaşımız ruhunu aşağılık akla satmış, gözü dönmüş vatan hainlerinin oyununa gelip, onların ekmeğine yağ sürmesin” diyen Bağış, iftiralara verdiği cevapları öğrenmek isteyenlerin sitesini ziyaret etmeye davet etti:

http://egemenbagis.com/rapor

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TL, dünyada en çok değer kaybeden ikinci para birimi olduÖnceki Haber

TL, dünyada en çok değer kaybeden ikinci...

Şair Yılmaz Odabaşı tahliye edildiSonraki Haber

Şair Yılmaz Odabaşı tahliye edildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar