Pelin Batu ile eşi Macit Bitargil arasındaki boşanma kavgası büyüyor!

Roma’da evlendiği doktor eşi Macit Bitargil’in kendisine psikolojik baskı uygulayıp, fiziksel şiddet eğilimli davranışlar sergilediğini iddia eden Pelin Batu’nun, eşine karşı 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

Pelin Batu ile eşi Macit Bitargil arasındaki boşanma kavgası büyüyor!

Oyuncu Pelin Batu, 2018 yılında ünlü kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde evlendi.

Çiftin bu evliliğinden Rafael adında bir çocuğu dünyaya geldi.

EVLİLİĞİN BAŞINDAN İTİBAREN ŞİDDET İDDİASI

Batu’nun mahkemeye sunduğu dilekçesindeki iddialara göre, Macit Bitargil, evliliğin başından itibaren eşine psikolojik şiddet uyguladı.

Dilekçede ayrıca, Pelin Batu’ya karşı fiziksel şiddet tehdidinde de bulunan Bitargil'in, sürekli telefonla mesaj atma, eşinin evini basma gibi eylemlerde bulunduğu da iddia olarak yer aldı.

CİDDİ TEHDİTLER BOŞANMA AŞAMASINA GETİRDİ

Hürriyet’te yer alan habere göre oyuncu, evlilik birliğinin kendisine yüklediği görevi ihmal eden Macit Bitargil’in psikolojik baskısı ve fiziksel şiddet gösterme yönündeki ciddi tehditleri nedeniyle boşanmak amacıyla dava açma aşamasına geldiğini dilekçesinde belirtti.

Çiftin evlilik birliğini yürütemediğini ve bu nedenle ayrı yaşadığını aktaran Pelin Batu’nun avukatı Halil Cenk Akdoğan'un sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verildi:

Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil için uzaklaştırma kararı aldırdı #2

“ÇOCUĞA DA KENDİME DE ZARAR VERECEĞİM”

“Çocuğunun babasıyla vakit geçirmesi için yoğun çaba sarf eden müvekkilim, Macit Bitargil ile buluşmuştur. Araba seyir halindeyken yaşanan bir tartışmada Bitargil, ‘Boşanmak istiyorsan çık git hayatımızdan. Sonu felaketle sonuçlanır. En eski Hıristiyan soyundan 30-40 adam kalmış. Bu çocuk son temsilcisi, sana yedirmezler. Aramızdan çekil, velayetini ver. Çocuğa da kendime de zarar vereceğim’ şeklinde tehditlerde bulunarak, müvekkilime sinir krizi geçirtmiştir. Müvekkilimin evini basan davalı, çocuğu annesinin elinden almıştır.”

2 AY UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

Talebi haklı bulan mahkeme, Macit Bitargil’in 2 ay süreyle Pelin Batu ile çocuğuna yaklaşmamasına karar verdi.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA EN AĞIR FRANSIZCA LİTERATÜR KİTAPLARI OKUMUŞTUR

Aleyhine verilen karara itiraz eden Macit Bitargil ise iddiaların tamamının gerçeğe aykırı ve asılsız olduğunu belirtti.

Bitargil, itiraz dilekçesinde şu sözlere yer verdi:

“Pelin Batu, kendi hayatını yaşamak uğruna aile birliğini derinden yaralamış, küçük çocuğun hayatını defalarca tehlikeye atmıştır. Çocuğun yanında sigara içmiş, çocuğun 39 derece ateşi varken gece yarısı canlı yayınlara ve film galalarına götürmüştür. Pelin Batu, 3 yaşındaki çocuğa en ağır Fransızca literatür kitapları okumuş, psikolojik dengesini çöküntüye uğratmıştır.”

Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil için uzaklaştırma kararı aldırdı #4

Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil için uzaklaştırma kararı aldırdı #5

Önceki ve Sonraki Haberler