Perinçek: Terör örgütüne karşı milli seferberlik gerekir!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 21 Kasım 2022 günü saat 13.00’te Ankara’da Vatan Partisi Genel Merkezinde bir basın toplantısı yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye ve Irak’ın kuzeyinde yaptığı hava harekâtını değerlendirdi. Perinçek, harekâtta berrak ve kesin bir hedef belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Perinçek: Terör örgütüne karşı milli seferberlik gerekir!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in açıklaması şöyle:

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NİN HAVA HAREKÂTINI VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZIN MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUZ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 19 Kasım 2022 gecesi Suriye ve Irak’ın kuzeyinde PKK/PYD hedeflerine karşı başlattığı hava harekâtı Türk milletinin Ordumuza güvenini pekiştirmiş ve düşmana korku salmıştır. Harekât başarıyla devam etmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın emrindeki polis ve jandarma kuvvetlerimiz de bölücü teröre karşı kahramanca mücadele yürütmekte ve başarılar kazanmaktadır.

Bozguncu takımının Ordumuza ve İçişleri Bakanlığımıza karşı yürüttüğü ABD güdümlü faaliyeti mahkum ediyoruz.

ASKERÎ HAREKÂTLARDA HEDEFİN BERRAK VE KESİN OLMASI GEREKİR

Hükümet kurumları ve iktidar basını, harekâtın hedefine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunuyor. Amaç, konusunda şu belirlemelere rastlanıyor:

  • İstiklâl Caddesindeki bölücü terör eylemine yanıt.

  • PKK/PYD’den hesap sormak.

  • Terör saldırılarını bertaraf etmek.

  • Hudut güvenliğini sağlamak.

  • Terörü kaynağında yok etmek.

  • Terör örgütüne güvenle yaşayacağı bir alan bırakmamak.

Bu amaçlar, 89 hedefi imha eden kapsamlı bir askerî harekât için iyi planlanmış, harekâtın çapı ile amaç arasında uyum içeren ve ihtiyaca uyan hedefler değildir.

AK Parti iktidarı, hedefi askerî strateji bağlamında berrak ve kesin olarak belirlememiştir.

GELDİĞİMİZ AŞAMADA ZAMAN PKK/PYD TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BİTİRME ZAMANIDIR

Hükümetin de kabul ettiği üzere, Türkiye ciddî tehditlerin geçerli olduğu bir döneme girmiş bulunuyor. Yunanistan’ın Ege kıyılarındaki ABD üsleri, Doğu Akdeniz’de ABD, İsrail ve Yunanistan’ın yaptığı askerî tatbikatlar, iç cephedeki tertipler ve terör eylemleri, tehdidin çapı konusunda yeterli fikir vermektedir.

Öte yandan Ordumuz, Polisimiz ve Köy Korucularımız, bölücü teröre karşı mücadelede önemli başarılar kazanmıştır ve ABD Rusya’ya karşı Ukrayna’da yürüttüğü savaş ve Tayvan Boğazı’nda Çin Halk Cumhuriyeti’ne karşı yürüttüğü yığınak nedeniyle üç cephede mücadele durumundadır.

Bu koşullarda Türkiye açısından zaman, PKK Terör Örgütünü içerde ve dışarda bitirme zamanıdır. Askerî harekâtın hedefi de bu olmalıdır.

Terör kaynağında kurutmak”, PKK/PYD Terör Örgütünü bitirmek ile aynı hedef değildir; daha dar ve terör eylemine yönelik daha sınırlı bir hedeftir.

Hedef, PKK/PYD’yi örgüt olarak bütün gücü ve kabiliyetiyle, yurtta ve sınır ötesinde bütünüyle imha etmek olmalıdır.

Koşullar bunun için elverişlidir.

Zaman bu zamandır.

BİTİRİCİ SONUÇ KARA HAREKÂTIYLA ALINIR

Hava Harekâtımız, PKK/PYD örgütüne ağır darbeler indiriyor. Ancak bitirici sonuç, Kara Harekâtıyla alınır. O nedenle stratejik planın yeniden kurulması gerekir. Mesele, “cezalandırmak”, “hesap sormak”, “yanıt vermek” değildir. Görev, PKK/PYD’yi bitirmek olunca, bitirmeye yönelik bir stratejik plan uygulanmalıdır. Bunun için de AK Parti Hükümetinin “Güvenli koridor” planından vazgeçip, PKK’yı bitirme stratejisini kurması ve uygulaması şarttır.

BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI TOPYEKÛN BÜTÜN MİLLÎ GÜCÜ SEFERBER ETME GEREĞİ

PKK/PYD Terör Örgütünü imha etmek, yalnızca Türk Ordusunun ve Polisinin ve Köy Korucusunun görevi değildir. Onlar görevlerini başarıyla yapıyor.

ABD emperyalizminin desteklediği ve iç cephede müttefikleri bulunan bir terör örgütünü imha etmek için, kapsamlı bir millî seferberlik gerekir. Bu seferberlik örgütlenmediği gibi, uzun yıllardan beri terör örgütüne faaliyet olanakları veriliyor ve fırsatlar sunuluyor.

Daha önemlisi PKK/PYD’yi destekleyen ABD emperyalizmine karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele yürütülmüyor.

HDP DERHAL KAPATILMALI
ABD ÜSLERİ TSK KONTROLÜNE ALINMALI
NATO’DAN ÇIKMALIYIZ

Örneğin PKK/PYD’ye ait 89 hedef Hava Kuvvetlerimiz tarafından vuruluyor. Ancak aynı PKK/PYD, Büyük Millet Meclisi’ndedir ve yurt çapında yasal siyasal parti olanaklarını kullanmaktadır.

ABD emperyalizmi beyanatlarda kınanıyor, ancak aynı ABD emperyalizmi, yurdumuzda İncirlik ve Kürecik gibi üslerde konumlanmaya devam ediyor. Türkiye, NATO üyesi olarak, dünyanın ABD emrindeki en büyük terör organizasyonunun içindedir.

Çok açık belirtelim:

ABD üslerini kapatmayan ve NATO’ya bağlılıkta ısrar eden yönetim, Türk Ordusunun kanla ve canla yürüttüğü mücadelede aynı kararlı tutumu almamaktadır.

Anayasa Mahkemesi, HDP’yi kapatma kararını almayarak Mehmetçiğe ihanet konumuna sürüklenmektedir.

Vatan Partisi’nin teröre karşı mücadele strateji ve planları kesin sonuç alacak niteliktedir.

HDP derhal kapatılmalı.
ABD üsleri TSK kontrolüne alınmalı.
NATO’dan çıkmalıyız.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BİTİRMEK İÇİN SURİYE IRAK İRAN VE RUSYA İLE DERHAL İŞBİRLİĞİ

Koşullar son derece elverişlidir. Bölücü ve İslam bayrağı altında İslam düşmanlığı yapan terör örgütlerine karşı Suriye, Irak, İran ve Rusya devletleri her alanda işbirliğine hazırdır.

Bölücü terör örgütünün “Güvenlik koridoru” planıyla Suriye’de güneye itilmesi, çözüm değildir. Biricik çözüm, Suriye Devleti ile ortak askerî harekât ve her alanda işbirliğidir.

Irak, İran ve Rusya da, ABD emperyalizmine ve terör örgütlerine karşı mücadele ediyorlar. Bu devletlerle ve ordularıyla ortak mücadele zeminimiz vardır. Bu zeminin derhal değerlendirilmesi gerekir. Vatan Partisi bu konuda çalışmalarını olgunlaştırmıştır ve Türkiyemizin bütünlük ve barışının hizmetine sunuyor.

Vatan Partisi, PKK/PYD terör örgütüne karşı kesin sonuç almak için milletimizden yetki talep ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler