Eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, ADD Genel Başkanı oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) 16. Genel Kurulu'nda eski Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt 362 delegenin oyunu alarak ADD Genel Başkanı Seçildi.

Eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, ADD Genel Başkanı oldu

Ankara ODTÜ Mezunları Derneği’nin tesislerinde yapılan genel kurula, oy hakkına sahip 1200 delegeden yaklaşık 700 delege katıldı.

Genel kurulda ADD Genel Başkan adaylarının kendilerini tanıtmaları ve seçildiğinde yapacakları hizmetler hakkında konuşma yaptı.

Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt konuşmasında, ülkede en önemli mücadelenin alanının ADD ve ADD’nin genel başkanlığı olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından birisi dil devrimi ve birisi de kadın devrimidir. Bugün ülkemizde yaşanılanlarla mücadele etme alanı ADD ve ADD’nin genel başkanlığıdır.

Kim ülkemizin geleceğiyle ilgili laf etse, ADD ne diyecek diye düşünmelidir.

Kemalizm ideolojisi cumhuriyettir, bilimdir ve kalkınmadır.

Kovid salgınını yaşamaya devam ettiğimiz süreçte, aşının önemi ortadadır.

O Cumhuriyet, 17 adet aşı geliştirerek çocukları koleradan kurtardı. Çin'e 1 milyon aşı gönderdi. Bugün aşıyı bile ithal ediyoruz.

Türkiye’nin yüzde 99’unun Suriyeli ve Afganlı göçmenlere razı olduğunu söyleyemeyiz. ADD bu ve diğer sorunlarla mücadele için önemlidir.

ADD’nin dışında güçlü olan demokratik hiç bir kitle örgütü de yoktur.

Cumhuriyetimizin 100’cü yılına geliyoruz. İktidara cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarını bırakmayacağız.

Biz ADD yönetimine arkadaşlarımızla birlikte talip olduk ve yola çıktık. Heyecanla hareket edecek bir yapı oluşturmadan mücadelede başarı gelmez.

Bu heyecanı sahaya indireceğiz. Demokratik ve hak taleplerimizi yasal çerçevede dile getirmek için Türkiye genelinde sokağa ineceğiz. Halkımızla birleşeceğiz.

Halkımızın da destek vereceği inancı içindeyiz. İster genel başkan seçileyim, ister seçilmeyim ADD’nin mücadelesine destek vermeye devam edeceğim” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde ADD Genel Başkanı Adaylarından Mustafa Hüsnü Bozkurt 362 delegenin oyunu alarak ADD Genel Başkanı Seçilirken, diğer Genel Başkan adaylarından Tolga Kale 259, Ayhan Yalçınkaya’da 257, Ertürk Türker 243 ve Onur Akyüz’de 187 oy aldı.

ADD Konya delegelerinden Veli Demir’de Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi.

Önceki ve Sonraki Haberler