Doğan Şentürk, Doğu Ekspresi'ni Ardahan'a kadar götürme kampanyası açtı VİDEO HABER

Ardahanlılar, kış turizmiyle özdeşleşen Doğu Ekspresi'nin Kars'a değil de Ardahan'a kadar gitmesi için kampanya başlattı. Kampanyayı başlatan Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk hemşerilerine "Gereken her şeyi birlikte yapalım" diye çağrıda bulundu.

Ankara ile Kars arasında sefer yapan 1310 kilometrelik güzergah uzunluğuyla turizmin vaz geçilmezi Doğu Ekspres'i ile ilgili Ardahanlılar kampanya başlattı:

Kendisi de Ardahanlı olan Fox TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, güzergahın Ardahan'a kadar uzatılması için çağrı yaptı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile seslenen Şentürk;

"Son yıllarda doğuda kış turizmiyle özdeşleşen Doğu Ekspresi'nin Kars'a değil de Ardahan'a kadar gitmesi lazım. Edirne'den Ardahan'a diyoruz Türkiye'yi tanımlarken. Ardahan bunu fazlasıyla hak ediyor. 

Yöresel ürünleriyle tarihi yer. Ardahan, Çıldır Gölü gibi büyük bir tabiat varlığıyla bunu hak etmektedir. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen bu treni Doğu Ekspresi Ardahan'a kadar uzatın. 

Ve hemşehrilerime sesleniyorum bunun için gereken her şeyi hep birlikte yapalım." dedi.

1310 KM'LİK GÜZERGAHI İLE TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ

Doğu Ekspresi günümüzde Ankara ile Kars arasında sefer yapıyor. Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum illerinden geçerek Kars'a ulaşıyor. Güzergâh uzunluğu 1310 km olan ekspresin sefer süresi ise 24 saat 30 dakika.

Daha önce İstanbul-Haydarpaşa-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspres'inin hattı, Ankara-İstanbul YHT projesiyle kısaltıldı ve seyahat başlangıç noktası Başkent Ankara oldu.