VOLEYBOLDA DUR- DURAK YOK!

EFELER LİG’NDE ZİRAAT BANKKART LİDERLİĞE YÜKSELDİ!

SULTANLAR LİGİ’NDE İSE ECZACIBAŞI YENİLGİSİZ LİDER!

Ülkemizde voleybol hız kesmiyor. Bir tarafta AXA Sigorta Efeler Ligi, diğer tarafta Misli-Com Sultanlar Ligi bütün hızıyla devam ederken CEV Avrupa kupalarında da takımlarımız mücadelelerini sürdürüyor. Ayrıca Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde Antalya’da 14-18 Aralık tarihleri arasında yapılacak 2022 Kadın Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Eczacıbaşı Dynavit ve Vakıfbank ülkemizi temsil edecek.  Hemen arkasından 21-22 Aralık 2022 tarihlerinde de AXA Sigorta Erkekler Kupa Volley Çeyrek final maçları oynanacak. Efeler Ligi’nde lider değişti. Ziraat Bankkart 11. Hafta lider oldu. Sultanlar Ligi’nde ise Eczacıbaşı 9. Haftayı da yenilgisiz lider tamamladı.

 

HALKBANK 11. HAFTADA LİDERLİĞİ KAYBETTİ!.

Efeler Ligi’nde 9 hafta yenilgisiz liderliğini sürdüren Halkbank, 10’unca hafta Ziraat Bankkart’a 3-1 mağlup oldu. İlk yenilgisini de almış olmasına rağmen liderliğini sürdürmüştü. Halkbank 11. Hafta da ise Fenerbahçe HDI Sigorta’yı deplasmanda 3-2 mağlup etti. Galibiyet serisini 10’a çıkartırken, puanını da 28’e yükseltti. Kaybettiği 1 puanla liderliği de ezeli rakibi Ziraat Bankkart’a kaptırdı.  

 

ZİRAAT BANK KART LİGİN YENİ LİDERİ OLDU!

Ligin 2. Haftası’nda sürpriz bir şekilde deplasmanda Develi Belediyesi’ne 3-0 mağlup olan Şampiyonluğun iddialı takımlarından Ziraat Bankkart, sonraki bütün maçlarını kazandı. Geçen hafta Halkbank’ı 3-1 yendi. Bu hafta da deplasmanda Altekma’yı 3-0 mağlup etti. Galibiyet sayısını 10’a yükseltti. Puanını da 29’a çıkarttı. 28 puanlı Halkbank’tan 11. Hafta’da liderliği devir aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR VE ARKAS HAFTAYI 3’ER PUANLA KAPADI!

Bursa Büyükşehir Belediyesi konuk ettiği Hekimoğlu Global’ı 3-0 mağlup etti. 3 mağlubiyeti bulunan Bursa 8. Galibiyete imzasını attı. Puanını da 24’e çıkarttı. Üçüncü sırada yerini korudu. İzmir temsilcilerinden Arkas, üst, üste 4 galibiyetten sonra Halkbank ve Ziraat Bankkart ile Bursa’ya mağlup oldu. Fenerbahçe HDI Sigorta, Develi Belediyesi ve bu hafta da Türşad’ı 3-0’lık skorlarla yendi. 8. Galibiyetini aldı. 23 puanla 5. Sıradan 4. Sıraya terfi etti. 

GALATASARAY VE FENERBAHÇE MAÇLARINI KAYBETTİ!

İnişli ve çıkışlı bir performans gösteren Galatasaray ve Fenerbahçe bu haftayı mağlubiyetle kapattılar. Lige her 2 takım da iyi başladılar. 3’er maçlarını kazandılar. Sonra 2’şer maçlarını kaybettiler. Sonraki haftaları galibiyetle kapattılar. Galatasaray son iki maçında Türşad’a 3-2 ve Spor Toto’ya da 3-1 mağlup oldu. 7 galibiyete karşılık 4. Mağlubiyetle karşılaştı. 21 puanla 4. Sıradan 5. Sıraya indi. Fenerbahçe de Halkbank’a kendi sahasında 3-2 mağlup oldu. 7 galibiyet 4 mağlubiyet ve 19 puanla 6. Sırada yerini korudu. 

 

SPOR TOTO VE CİZRE BELEDİYESİ SON HAFTALARIN GALİPLERİ!

Haftayı galibiyetle kapatan takımlardan Cizre Belediyesi son 3 haftada büyük çıkış yaptı. 8. Haftaya kadar 2 galibiyeti ve 6 mağlubiyeti bulunan Cizre Belediyesi, son 3 maçında Tokat, Hekimoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni yenip galibiyet sayısını 5’e çıkarttı. Puanının da 17’ye yükseltti. 9. Sırada yerini aldı. Spor Toto da lige iyi başlayamayan takımlardandı. Son haftalarda kazandığı maçlarla galibiyet sayısını 5’e, puanını da 15’e yükseltti. 10. Sıraya yerleşti. Galibiyetle tanışamayan tek takım ise Tokat Belediye Plevne oldu.

SULTANLARDA ECZACIBAŞI DYNAVİT TAM GAZ YOLA DEVAM!

Her hafta 2’şer maç oynanan Misli-Com Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı Dynavit yenilgisiz tam gaz yola devam ediyor. Şampiyonluğun iddialı takımlarından olup Dünya kulüpler Şampiyonası’nda da Vakıfbank ile birlikte ülkemizi temsil edecek olan Eczacıbaşı, bu haftaya kadar yapılan 9 maçta maçlarını kazanıp yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Ligin güçlü takımlarından Vakıfbank, Fenerbahçe, THY ve Galatasaray’ı yendi. Ligin en büyüğü olduğunu kanıtladı. Yaptığı 9 maçta 27 set alırken, rakiplerine sadece 2 set veren Eczacıbaşı 27 puan topladı.

VAKIFBANK İKİNCİ, THY ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALDI!

Tek mağlubiyeti Eczacıbaşı’ndan alan Vakıfbank, Ligin güçlü takımlarından THY’nı 3-1 ve PTT’yi de deplasmanda 3-0 mağlup etti. 8. Galibiyete imza atan Vakıfbank rakiplerinden24 set aldı. Rakiplerine 6 set verirken puanını da 24’e çıkarttı. 3. Sıradan 2. Sıraya terfi etti. Eczacıbaşı’nın ardından ikinci sırada yer aldı. Eczacıbaşı ve Vakıfbank’a 3-1’lik skorlarla mağlup olan THY, Son maçında Sigorta Shop’u 3-2 yendi. 20 puanla 2. Sıradan 3. Sıraya indi.

 

FENERBAHÇE OPET VE GALATASARAY YERLERİNİ KORUDU!

Üçer mağlubiyetleri bulunan Fenerbahçe Opet ve Galatasaray HDI Sigorta son maçlarını kazanıp sıralamada yerlerini korudular. Eczacıbaşı, Vakıfbank ve Kuzeyboru’ya mağlup olan Fenerbahçe diğer 5 maç galibiyetinden sonra son maçında da Çukurova Belediye’yi deplasmanda 3-1 mağlup etti. 6. Galibiyete imzasını attı. 19 puanla 4. Sırada yerini korudu. Galatasaray da 5 galibiyet sonrası Fenerbahçe, Eczacıbaşı ve Nilüfer Belediyesi’ne mağlup oldu. Son maçında Sarıyer Belediyesi’ni 3-1 yendi. 18 puanla 5. Sırada yerini korudu.  

KUZEYBORU VE ÇUKUROVA HAFTANIN KAYIPLARI OLDU!

Yedinci haftaya kadar 4 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunan Kuzeyboru Geçen hafta Fenerbahçe Opet’i 3-2 mağlup edip 5. Galibiyete imzasını atmıştı. Bu hafta ise lider Eczacıbaşı’na deplasmanda 3-0 mağlup olmaktan kurtulamadı. 4. Mağlubiyetini aldı. 15 puanla 6. Sırada yerinde kaldı. Çukurova da üst, üste 3 galibiyet sonrası deplasmanda Fenerbahçe’ye 3-1 mağlup oldu. 4. Mağlubiyetle tanıştı. 14 puanla 7. Sırada yerini korudu. 

FIVB KADIN DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA BİR KEZ DAHA EV SAHİBİYİZ!

Son yıllarda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyonu başarıyla düzenleyen Türkiye Voleybol Federasyonu, bu yıl FIVB Kadın Kulüpler Dünya Şampiyonası’na bir kez daha ev sahipliği yapacak. Antalya’nın ev sahipliğinde 14-18 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşecek dev organizasyonda karşılaşmalar, Antalya Spor Salonu’nda oynanacak.

ÜLKEMİZİ ECZACIBAŞI VE VAKIFBANK TEMSİL EDECEK!

FIVB Kadın Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi ev sahibi olarak Eczacıbaşı Dynavit ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank temsil edecek. Dev organizasyona Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank’ın yanı sıra; CEV Şampiyonlar Ligi ikincisi A. Carraro Imoco Conegliano (İtalya), Güney Amerika Kulüpler şampiyonu Gerdau Minas (Brezilya), Güney Amerika Kulüpler ikincisi Praia Clube (Brezilya) ve Asya Kulüpler şampiyonu Kuanysh Club (Kazakistan) takımları katılacak.

7 ŞAMPİYONLUK, İKİ İKİNCİLİK VE 5 ÜÇÜNCÜLÜK KAZANDIK!

Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından bu yana organize edilen Kadın Kulüpler Dünya Şampiyonası’na üst üste 2. kez ev sahipliği yapacak olan Türkiye, kadınlar kategorisinde yedi kez şampiyonluk, iki kez ikincilik ve beş kez üçüncülük elde etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar