En Üst Reklam
dolumx
Sağ Sabit Reklam
Haber Sayfa Üstü

Tülin Onat: Boşluğu biçimlendirmek - 51 yılın hikayesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tülin Onat: Boşluğu biçimlendirmek - 51 yılın hikayesi
Beşiktaş Belediyesi ve Beltaş A. Ş. işbirliği ile Tülin Onat, 3 Ekim 2022 tarihinde Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde “Boşluğu Biçimlendirmek / 51 Yılın Hikayesi” adlı kapsamlı bir sergi ile izleyicilerle buluşuyor.

Sanatçının başlangıcından bugüne 51 yıllık sanat hayatına ve sanatsal üretimlerine retrospektif bir açıdan yaklaşılan sergide, resim, desen, video ve rölyef-heykel gibi farklı ifade araçlarıyla ortaya koyduğu yüzden fazla eser yer alıyor.

Sergiyle eş zamanlı olarak sanatçının tüm dönemlerini içeren kapsamlı bir sanatçı kitabı hazırlandı: Sergiyle aynı adı taşıyan kitap, 3 yıllık özverili bir çalışmayla oluşturuldu.

Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle yayınlanan kitap, sanatçının estetik üretimleri üzerinden sanat hayatına odaklanıyor ve görsel ve dizinsel bir arşiv niteliği taşıyor.

1971 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’nü bitirmiş olan Tülin Onat, 1973’de Avusturya hükümet bursuyla Salzburg Yaz Akademisi'ne gider. Öğretim görevlisi olduğu Marmara Üniversitesi’nden, 1983 yılında “Sanatta Yeterlik” alır. 1990’da doçent, 2000’de profesör olur. Öte yandan 1987’de Hasan Yelmen’le birlikte Derimod Kültürm Merkezi’ni kurmuş ve birçok serginin tasarımını üstlenerek Türkiye’de plastik sanatlar adına önemli katkılarda bulunmuştur.

Tülin Onat, Türk Resim Sanatına önemli katkıları bulunan çağdaş sanatçılar arasında yaratıcı ve özgün sanatçı kimliğiyle öne çıkan bir sanatçıdır. Tülin Onat’ın 51 yıllık sanat hayatındaki dönüşüm ve gelişimin ikonik örneklerini bir araya getiren retrospektif sergisi, iki ay boyunca izleyicilerine açık olacak. Sergi, Beşiktaş-Akatlar’da bulunan MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde, 20 Kasım 2022 tarihine dek görülebilir.

Sergi Açılışı: 3 Ekim 2022
Açılış Saati ve Kokteyl: 19:30
Sergi süresi: 3 Ekim 2022- 20 Kasım 2022
Pazartesi hariç haftanın her günü 09:00-18:00 arası ziyaret edilebilir.
Sergi Mekânı: MKM- Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi
Adres: Uğur Mumcu Cd. No:8, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: +90 212 351 66 24

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İzmir Airshow 2,2 milyon izleyicisi ile rekor kırdıÖnceki Haber

İzmir Airshow 2,2 milyon izleyicisi ile...

Bağış: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmamalı. Türkiye bu zirvede yer almalıSonraki Haber

Bağış: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar