Şikeyle suçlanıyordu! Bakın hangi takımı işaret etti

TFF 2.Lig Beyaz Grup'ta geçtiğimiz gün oynanan ve tek bir sut bile atılmayan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında şike yapıldığı iddiaları gündemde bomba etkisi yaratmıştı.

Şikeyle suçlanıyordu! Bakın hangi takımı işaret etti

TFF söz konusu müsabakayla ilgili soruşturma başlatırken, Nazilli Belediyespor Başkanı Şahin Kaya tarafından açıklama yapıldı. Şike yapacak paralarının olmadığını ifade ederek iddiaları reddeden Kaya, Zonguldak Kömürspor'un 4 haftadır rakiplere teşvik primi gönderdiğini ve hakemlere para verdiğini ileri sürdü. TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 37. haftasında Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor, 0-0 berabere bitirdi. Bu sonucun sonrasında siyah beyazlılar puanını 38'e yükselterek ligde kalabildi. Ankaraspor ise 57 puanla Play Off’u garantiledi. Ligde 16. sırada yer alan Zonguldak Kömürspor ise küme düşen son takım olarak kayıtlara geçti.

sikeyle-suclaniyordu-bakin-hangi-takimi-isaret-etti.jpg
İNCELEME BAŞLATILDI

Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor arasında oynanan mücadele tek bir şut dahi atılmamış olması ve son dakikalarda Nazilli Belediyespor'un atak geliştirmek istemesine Ankarasporlu futbolcuların tepki göstermesi şike iddialarını gündeme geldi. Söz konusu maçın 0-0 bitmesiyle küme düşen Zonguldak Kömürspor, müsabakada şike yapıldığı iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu. TFF, müsabakayla alakalı incelemelerine başladı.

sikeyle-suclaniyordu-bakin-hangi-takimi-isaret-etti-001.jpg

“KENDİ BAŞARISIZLIKLARINI ÖRTMEK İÇİN”
Futbol kamuoyunun ve özellikle de sosyal medyanın gündeminde bomba etkisi yaratan bu karşılaşmaya ilişkin ise Nazilli Belediyespor Başkanı Şahin Kaya, açıklamalar yaptı. Şahin Kaya, Zonguldak Kömürspor'un algı operasyonu yaptığını dile getirdi ve şike iddialarını kesin bir dille yalanladı. Alınan bu sonucun futbolun olağan akışında görülen bir şey olduğunu belirten Başkan Kaya, "Daha önce 2000-2001 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray - Strum Graz maçında da oldu. 1 puanın yettiği yerde 2 takımın da riske girmemesi ve top çevirmesi çok normal. Maçta şut olmadığına ilişkin istatistik paylaşılıyor. Vanspor'un 6-1 bittiği maçında istatistiklerin hepsi sıfır. Bu platformlarda 2 ve 3.liglerin istatistikleri yapılmıyor. Biz 2 milyon 300 bin TL para için 3 puanımızı sildirdik. Zonguldak ise 800 bin TL para için 3 puanını sildirdi. 3 puanları silinmeseydi bugün ligde kalacaklardı. Kendi başarısızlıklarını örtmek için Ankaraspor ile şike yaptığımız söyleniyor. Buna kesinlikle katılmıyoruz. Kınıyoruz da. Bizim kimseyle şike pazarlığımız söz konusu olamaz. Zonguldak taraftarı hatayı kendi yönetiminde arasın" ifadelerini kullanarak Zolguldak Kömürspor'u hedefine aldı.
“BİZİM ŞİKE YAPACAK PARAMIZ YOK”

"Bizim şike yapacak paramız da yok. Bunu bütün kamuoyu biliyor. Çok cüzi miktarlara takım kurmuş bir yönetimiz. Bu algılara kimsenin itibar edeceğini düşünmüyorum. İki takımın da riske girmemesi çok normal. 25. dakikada Serhat Aslan kardeşimizin çapraz bağları koptu. Madem bu kadar şey bir maçtı, benim kardeşimin neden çaprazları koptu?" ifadelerini kullandı. Kaya, mücadelenin son anlarında Tibet Öniz ile rakip İbrahim Sürgülü arasında yaşanan ve sosyal medyanın gündeminde oturan pozisyonla alakalı ise "İkili mücadele esnasında Tibet'in ağzından küfü çıkıyor. Ankarasporlu futbolcuların tepkisi ağzından çıkan küfre. Tibet de o küfrü pozisyon icabı yaptığını söyledi. 'Ben özrümü diledim, konuyu kapattık. Orada bir diğer oyuncu da arkadaşımız sakat neden dışarı atmadınız diye tepki gösteriyor. Buralardan bir şey tutturamazlar. Biz anlımızın akıyla bu sezonu bitirdik. Nazillispor büyük camiadır. İlçe takımı olabiliriz, onlar il takımı olabilir, lobisi siyaseten daha kuvvetli olabilir ama Nazillispor ağır taştır altında kalırlar. Karacabey maçında bildiğiniz doğrandık. Biz de orada çıkıp Zonguldak yönetimi şike yapıyor, teşvik gönderiyor, bu yüzden yeniliyoruz diyerek isyan edebilirdik. Ama hiçbir bahaneye sığınmadık. Direk rakipleri Serik Belediyespor'du yenselerdi hiçbir sorun kalmayacaktı. Bu olan Zonguldak Kömürspor yönetiminin başarısızlığıdır" ifadelerini kullandı.