Hasan Arat; Tepkisiz kalamayız…

Beşiktaş Başkanı olan Hasan Arat, düzenlenen iftar programının sonrasında gündeme dair dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Hasan Arat; Tepkisiz kalamayız…

Hasan Arat, son dönemde yaşanan olaylara değinirken yabancı hakem konusunda da 'sıcak bakılmalı' şeklinde ifadeler kullandı. Beşiktaş'ta Başkan Hasan Arat, düzenlenen iftar yemeğinin ardından gündeme dair dikkat çeken açıklamalar yapmayı ihmal etmedi. Başkan Hasan Arat açıklamasında son dönemde gündemde olan yabancı hakem konusuyla alakalı yorumlarda bulunurken, bu konuya sıcak bakılması gerektiğinin altını çizdi.

hasan-arat-tepkisiz-kalamayiz.jpg

“SEMİH KILIÇSOY KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”
Yabancı hakemler için düşüncelerini açıklayan Hasan Arat, "Yabancı hakem konusuna sıcak bakılmalı. TFF, çok adaylı bir seçime gitmeli. Kurullar da seçimle gelmeli. Son 4 ayda Türk futbolunda inanılmaz şeyler yaşandı. Hakem tokatlandı, takım sahadan çekildi, taraftarlar sahaya indi, VAR kayıtları dramatik şekilde açıklandı. Bunlara tepkisiz kalamayız. Böyle bir şey yok. Hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Beşiktaş kulübü, hakemler emekli olduktan sonra özür dileyecekleri bir müessese değildir.” İfadelerini kullandı. Semih Kılıçsoy hakkında da konuşan Hasan Arat şu sözlerle cümlelerle konuşmasını sonlandırdı: "Semih Kılıçsoy, kırmızı çizgimizdir. Bir Türk evladı olarak herkesin sahip çıkması gerekir.” Şeklinde konuştu.

hasan-arat-tepkisiz-kalamayiz-001.jpg
HASAN ARAT KİMDİR?
Hasan Arat, 1959 yılında Adana'da dünyaya gelmiştir. Liseyi Haydarpaşa Lisesi'nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olmuştur. Hasan Arat, 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynamıştır. Kariyerine Adana Demirspor'da başladıktan sonra 1977'de transfer olduğu Beşiktaş'ta 5 yıl forma giyme şansı yakalamıştır.