Rıdvan Dilmen; Benim bir daha bunu görmeye ömrüm yetmez

Galatasaray, Adana Demirspor karşılaşmasıyla Süper Lig’de üst üste 15. maçından galip bitirdi ve kendisine ait galibiyet serisi rekorunu geliştirmeyi başardı.

Rıdvan Dilmen; Benim bir daha bunu görmeye ömrüm yetmez

Bu maçın sonrasında Rıdvan Dilmen karşılaşmayı yorumlayarak oldukça ilginç ifadeler kullandı. Trendyol Süper Lig’in 34. haftasında Galatasaray deplasmanda karşılaştığı Adana Demirspor’u 3-0’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Kazanılan maçın sonrasında Rıdvan Dilmen mücadeleyi masaya yatırarak değerlendirdi.

ridvan-dilmen-benim-bir-daha-bunu-gormeye-omrum-yetmez.jpg
“BU TAKIM HER TÜRLÜ KAZANIYOR”

"Galatasaray maçlara otobüsle de gitse, uçakla da gitse, trenle de gitse kazanıyor. Bu takım her türlü kazanıyor. Benim bir daha böyle lig görmeye ömrüm yetmez. İki takımın da topladığı puanlar inanılmaz. Söylenecek hiçbir şey yok. Kerem Demirbay'ın birkaç maçtır durgunluğu vardı ama müthiş bir gol attı” ifadelerini kullandı.

ridvan-dilmen-benim-bir-daha-bunu-gormeye-omrum-yetmez-001.jpg

RIDVAN DİLMEN HAKKINDA

15 Ağustos 1962’de, Aydın’ın Mehmet Lütfü Bey ile Makbule Hanım’ın dördüncü ve son çocukları olarak hayata gözlerini açan Rıdvan Dilmen, spora atletizmle başlamıştır, daha sonra futbola yönelmiştir. Küçük yaşına rağmen, mahalle takımlarının aranan ismi olmuştur. Gazoz ve şekere karşılık, mahalle arası transfer bile olmuştur. Mahalle maçlarında herkes kendine bir futbolcunun adını yakıştırırken, o Fenerbahçeli Cemil Turan’dı. Fenerbahçe’nin maçlarını izleyebilmek için, İzmir’e otostop yaparmış. 12 yaşındayken, babası Mehmet Lütfü Bey’i kaybeden Rıdvan’ın, ağabeyi Ercüment, ailenin geçimine katkıda bulunmak için, Denizlispor’da bir süre futbol oynamıştır. Futbolculuk dönemindeki lakabi "Şeytan" dı.