Bir tabak makarnanın fiyatı adeta dudak uçuklattı

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde tatil bölgelerindeki fiyatlar vatandaşları adeta şoka soktu.

Bir tabak makarnanın fiyatı adeta dudak uçuklattı

Doluluk oranı yüzde 60'larda kalan Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir tabak makarnanın fiyatı 3 bin TL'den satışa sunuldu. Vatandaşlar karşılaştıkları bu tablo karşısında şaşırdıklarını dile getirerek "Kafelerden, restoranlardan bir şey almak mümkün değil, karnımızı doyurmak için süpermarketlerden alışveriş yapıp plaja geliyoruz" şeklinde konuştu.

bir-tabak-makarnanin-fiyati-adeta-dudak-ucuklatti.jpg

FİYATLAR ŞAŞKINA ÇEVİRDİ
9 günlük Ramazan Bayramını fırsat bilen vatandaşlar Ege ve Akdeniz'e akın etti. Havaların sıcak olmasıyla birlikte yazı aratmayan görüntüler ortaya çıkmış oldu. 9 günlük bayram tatiline ise tatil bölgelerindeki fiyatlar damgasını vurmayı başardı. Özellikle Muğla Bodrum'da üç top dondurma 750 TL, bir tabak makarnayı ise 3 bin TL, bir bardak çay ise 90 TL'den satışa sunuldu. Fiyatları görenler ise karşılaştıkları durum karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

bir-tabak-makarnanin-fiyati-adeta-dudak-ucuklatti-001.jpg
BİR ŞEY ALMAK MÜMKÜN DEĞİL
Sözcü'den Yaşar Anter'in bir haberine göre Bodrum’da yaşayan ve tatile gelen yakınları ile Türkbükü halk plajında denize giren evli ve bir çocuk annesi Yücel Kamzer, şu ifadeleri kullandı: "Bodrum çarşı merkezinde 3 top dondurmaya 750 TL. bir tabak makarnaya 3 bin TL, bir bardak çaya 90 TL istediklerini duyduk. Şoke olduk. Biz Bodrumlu olarak burada tatil yapma fırsatı bulamazken il dışından ve üstelik asgari ücretli olanlar nasıl tatil yapacak. Kafelerden, restoranlardan bir şey almak mümkün değil, karnımızı doyurmak için süpermarketlerden alışveriş yapıp plaja geliyoruz" dedi.