Başhekim Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi

Geçtiğimiz Pazar günü inme inmesi sebebiyle hastaneye kaldırılan ve operasyon sonrası yoğun bakımda entübe edilen sevilen sanatçı Kadir İnanır'dan güzel haberler var.

Başhekim  Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi

Usta oyuncu Kadir İnanır'ın rahatsızlanarak kaldırıldığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda tedavisi devam etmekte. Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, Kadir İnanır'ın bugün daha iyi olduğunu ve bilinci açık, anlaşılabilir şekilde konuşmaya başladığını ifade etti.

kadir-inanirin-saglik-durumuyla-ilgili-bashekim-konustu.jpg

Necdet Sağlam, İnanır'ın diğer rahatsızlıklarının da kontrol altında olduğunu kaydederek, “Uygulanan tıbbi tedavilere olumlu yanıt alınıyor. Oturabiliyor, fizik tedavi süreci devam ediyor. Yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Ancak yakın zamanda yoğun bakımdan çıkarmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

bashekim-kadir-inanirin-saglik-durumu-hakkinda-bilgi-verdi.jpg

JÜLİDE KURAL UYARIDA BULUNDU

Jülide Kural ise usta sanatçı hakkında yapılan asılsız haberler itibar edilmemesi gerektiğini ifade ederek “Kadir İnanır'ın sağlık durumu şu anda son derece iyi bir şekilde seyretmektedir. Yoğun bakımdaki sürecin devam etmesinin tek nedeni doktorlarının kontrolü tamamen kendilerinde bulundurmak istemesiyle ilgilidir. Bugün üç kez yoğun bakıma yaptığım ziyaretlerde Kadir İnanır artık bir an önce eve gitmek istediğini bana ifade etmiş, doktorlarına o güzel gülüşünü göstermiş ve büyük bir hızla iyileşme yoluna girdiğini kanıtlamıştır. Bir tekrar bilgi olduğu için bunları bugün paylaşmayı düşünmüyordum ancak o kadar çok yalan yanlış bilgi ortada dolaşmaktadır ki... Bir örnek vermek isterim 'Altın Magazin' adlı sayfada yayınlanan tümüyle yanlış bilgilere lütfen kulak asmayınız. Sadece tıklanma sayısını arttırmak için ahlaksızca yapılan bu yayın anlayışını protesto etmenizi rica ederim. Daha önce de ifade ettiğim gibi yalnızca doktorlarının ve benim açıklamalarıma kulak veriniz. Bu bilgileri de sadece Kadir İnanır'ın Instagram sayfasından ve bana ait olan Jülide Kural Facebook sayfasından edinebilirsiniz. Başka hiçbir habere kulak asmayınız çünkü yalan, yanlış ve asılsız haberler ortalıkta dolaşmaktadır. Bu açıklamayı yapmaya kendimi zorunlu hissetme nedenim de hepimizin Kadir İnanır'a duyduğu sevgi ve saygının büyüklüğüdür. Elbette sabırlı olmalıyız, emek vermeliyiz ve mutlaka özenli davranmalıyız. Sevginizin gücüne olan inancımla...” dedi.